Projekty

Polska Wieprzowina jest Ok Żnin czerwiec 2023 r

WIEPRZ POLSKI

Projekt sfinansowano z funduszu promocji mięsa wieprzowego.

W dniach 3-4 czerwca 2023 roku odbyły się Eliminacje Motorowodnych Mistrzostw Świata w klasach F-125 F250 F-500 oraz Eliminacje Międzynarodowych Mistrzostw Polski w klasach OSY-400,GT-30 to cykliczna impreza gromadząca wiele osób z całego kraju oraz zawodników i kibiców z innych krajów. Podczas tegorocznej edycji przeprowadziliśmy akcję promocyjną pod hasłem „Polska Wieprzowina jest OK ! ”polegała ona na :

1. Przeprowadzeniu degustacji potraw z mięsa wieprzowego ras rodzimych.

2. Zorganizowaniu punktu informacyjnego przybliżającego konsumentom oznaczenia „Produkt Polski” „Rasa Rodzima” „Wyprodukowano bez stosowania GMO” oraz zasad przyznawania tych znaków.

3. Przeprowadzenie pokazu kulinarnego wykonania domowym sposobem kiełbasy białej połączony z jej degustacją.Podczas degustacji serwowaliśmy gościom takie potrawy jak bigos, kaszanka pieczona, „wieprz buła” czyli bułka z szarpaną wieprzowiną z łopatki, kiełbasa wiejska z grilla. Wszystkie potrawy były przygotowane z mięsa certyfikowanego znakiem „Rasa Rodzima” Puławska od lokalnych hodowców i zakładów przetwórczych z Bożejewiczek i Władysławowa powiat Żnin.

Image
Image

PROMOCJA DOBREJ WIEPRZOWINY Z POLSKIM WIEPRZEM

Projekt sfinansowany z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego

Celem projektu jest przeprowadzenie kampanii informacyjno – promocyjnej, która miałaby na celu rozpowszechnienie polskiej wieprzowiny pochodzącej z gospodarstw utrzymujących polskie rasy świń, które są żywione paszami bez GMO. Zadaniem promocji będzie zwiększenie świadomości wśród konsumentów odnośnie wartości zdrowotnych, odżywczych i walorów smakowych, które posiada mięso wieprzowe, przekazanie informacji o znakach PRODUKT POLSKI i Wyprodukowane bez stosowania GMO jako elementów patriotyzmu konsumenckiego, przeprowadzenie konkursów z wiedzy o wieprzowinie i o znakach, dystrybucja paczek promocyjnych z produktami z mięsa wieprzowego pochodzącego od krajowych ras świń spełniających wymogi tych znaków na trzech imprezach tematycznych. Oprócz tego takie działania pośrednio będą działać na stworzenie realnej alternatywy dla hodowców i producentów, którzy tuczą zwierzęta w sposób tradycyjny z użyciem pasz bez GMO, a także dla mniejszych zakładów mięsnych poprzez produkcję wyrobów gotowych z mięsa wieprzowego pochodzącego z polskich ras świń. Z wcześniej przeprowadzonych badań z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego można śmiało stwierdzić, że działania regionalne przynoszą korzystne efekty, ludzie szukają regionalnych i polskich produktów. Dążmy do zachowania tzw. równowagi rynkowej, gdzie popyt równałby się z podażą. tzn. niezwykle ważne jest promowanie zakładów produkujących produkty polskie i pokazanie wiarygodności i ciągłości dostaw z lokalnego rynku. Sytuacja na rynku wieprzowiny w naszym kraju pokazuje nam, że ważnym elementem jest wzmacnianie lokalnego rynku i patriotyzmu konsumenckiego.

Miejsca prowadzenia promocji:

Czerwiec 2020 r. – Krajowe Dni Pola w Minikowie (2 dni)

Sierpień 2020 r. – Targi w Sielinku (1 dzień)

Wrzesień 2020 r. – Jesienna Wystawa Ogrodnicza, promocję karpia nakielskiego i pokaz drobnego inwentarza w Minikowie (1 dzień)

PROMOCJA DOBREJ WIEPRZOWINY Z POLSKIM WIEPRZEM

20 września br. po raz kolejny promowaliśmy wieprzowinę wśród konsumentów. Promocja ta odbyła się w Minikowie podczas wydarzenia „Jesieni w ogrodzie” – Jesiennej Wystawy Ogrodniczej połączonej z kulinarną promocją karpia i pokazem drobnego inwentarza. Stoisko informacyjno-promocyjne cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem.

Promocja była sfinansowana z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego.

Cieszymy się z tak dużego zainteresowania. Dziękujemy

PROMOCJA DOBREJ WIEPRZOWINY Z POLSKIM WIEPRZEM

27.08.2020 r. odbyła się degustacja wyrobów z wieprzowiny organizowana przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wieprz Polski, która była Sfinansowana z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego. Głównym organizatorem wydarzenia był Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Sielinku. Dziękujemy za zaproszenie!

PROMOCJA DOBREJ WIEPRZOWINY Z POLSKIM WIEPRZEM

20 – 21.06.2020 r. odbyła się degustacja wyrobów z wieprzowiny organizowana przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wieprz Polski. Wydarzenie odbyło się podczas Krajowych Dni Pola i Wystawy Rolniczej w Minikowie.

 

Image
Image

PROMOCJA DOBREJ WIEPRZOWINY – OD POLA DO STOŁU

PROMOCJA DOBREJ WIEPRZOWINY – OD POLA DO STOŁU

22 sierpnia 2020 r. odbyło się dwunaste dożynkowe spotkanie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego z rolnikami, laureatami konkursu „Rolnik Pomorza i Kujaw” w Dworku Prezydenta RP w Ciechocinku. Tak prezentowało się nasze stoisko Sfinansowane z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego.